Koniec z nudnymi ścianami – ciekawe efekty dekoratorskie

Masz dość nudnych ścian pokrytych ciągle tymi samymi farbami? Marzą ci się nietuzinkowe wnętrza o pięknych, oryginalnych ścianach w ciekawe wzory, struktury i o niejednolitej fakturze… Ale przy tym wszystkim nie lubisz tapet? Dekoracyjne tynki strukturalne mogą okazać się dla ciebie wybawieniem, a twoje mieszkanie będzie prawdziwym powodem do domy.. Oryginalny efekt, jaki dają tynki strukturalne, zmieni każde, nawet najnudniejsze wnętrze, nadając mu niepowtarzalny charakter.

Efekty nakładania tynków strukturalnych są niezwykłe i bardzo różnorodne. Popękane, stare mury śródziemnomorskie, ściany stylizowane na antyk lub retro, powierzchnie zacierane lub mozaikowe, ściany jak z piaskowca, to wszystko jest w zasięgu ręki dzięki nowoczesnym tynkom. Nałożenie ich nie wymaga ciężkiej pracy i daje szybkie efekty. Tynki te, oprócz ogromnych możliwości dekoracyjnych, mają jeszcze jedną ważną zaletę: doskonale sprawdzają się na nierównych, pełnych pęknięć powierzchniach, nie tylko je zdobiąc, ale także doskonale kryjąc. Poza tym, są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Tynki strukturalne do złudzenia przypominają naturalny kamień: trawertyn, granit, piaskowiec, marmur czy wapień. Z kolei inne świetnie imitują metal lub beton. Modelując tynk, możesz stworzyć drobny lub bardzo wyrazisty wzór baranka, fal, popękanych skał czy antycznych murów. Służą do tego pace, wałki o różnej długości włosia, pędzle, szczotki i szpachelki.

Pasty strukturalne czyli masy o ziarnistych elementach pozwalają uzyskać efekt kornika na ścianach. Tynk można malować lub barwić w trakcie rozrabiania, choć dostępne są także kolorowe produkty: od bieli, przez szarości, żółcie, pomarańcze, czerwienie, a nawet zielenie. Dla tych, którzy lubią mocne akcenty, dostępne są również tynki z dodatkami takimi jak brokat, ozdobne kamyki, włókna tkanin lub drewna.

Wewnętrzne tynki dekoracyjne można kupić w formie mieszanki do rozrobienia z wodą lub już gotowej masy. Mają różny stopnień uziarnienia, w zależności od zaplanowanego efektu po nałożeniu.

Dekoracyjne tynki strukturalne powinno się jednak stosować z umiarem, ponieważ mają bardzo wyrazisty, mocny charakter i mogą przytłoczyć wnętrze, zwłaszcza nałożone na wszystkie ściany pomieszczenia. Najlepiej tego rodzaju zdobienia prezentują się na pojedynczej ścianie lub jako wykończenie fragmentu wnętrza. Idealne dla wnętrz nowoczesnych i w stylu skandynawskim.

Polecane produkty

Więcej informacji o produkcie
Więcej informacji o produkcie
Więcej informacji o produkcie
Gdzie kupić?
2017-10-26T13:14:35+00:00