Jak osiągnąć wzór cegiełkowy pastą Effecto

Effecto Primacol Decorative to gruboziarnista pasta strukturalna o wyraźnych wzorach do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Produkt jest niezwykle plastyczny i łatwy w aplikacji. Dzięki specjalnej strukturze nie pęka przy nakładaniu grubych warstw. Pasta może być barwiona Kolorantami Primacol Decorative oraz malowana bejcami, werniksami innymi produktami z Systemu Kreatywnej Dekoracji. Jest produktem bezpiecznym dla użytkownika i środowiska naturalnego. Prezentujemy wykonanie metodą „krok po kroku” wybranego efektu imitującego wzór cegiełkowy.

Przed przystąpieniem do wykonania efektu, powinniśmy odpowiednio przygotować podłoże. Podłoże powinno być: stabilne, suche, gładkie, wolne od kurzu, farb i klejów. Wszelkie luźne elementy usuwamy, a ewentualne ubytki równamy. Następnie, przy pomocy wałka malarskiego, całą powierzchnię gruntujemy warstwą Podkładu gruntującego Primacol Decorative. To gotowa do użycia emulsja, polecana do wzmacniania podłoża, zmniejszania jego nasiąkliwości oraz optymalizacji jego przyczepności. Zagruntowana ściana staje się bardziej elastyczna, odporna na zarysowania oraz ma uregulowaną chłonność, dzięki czemu łatwiej wiąże się z pastami i farbami strukturalnymi. Tak przygotowaną powierzchnię pozostawiamy do wyschnięcia na 12 godzin.

Po przygotowaniu podłoża przystępujemy do wykonania efektu. Posługując się pacą wenecką nanosimy na powierzchnię grubą warstwę Pasty Effecto Primacol Decorative, delikatnie rozciągając ją w różnych kierunkach.

Za pomocą czystej pacy weneckiej odciskamy wzór cegieł i pozostawiamy ścianę do wyschnięcia na 48 godzin.

Po tym czasie delikatnie przecieramy powierzchnię papierem ściernym i odpylamy.

Całość zabezpieczamy Lakierem dekoracyjnym Primacol Decorative.

Finalny efekt dekoracyjny jest gotowy po upływie 24 godzin. Prezentowany efekt można wykonać w różnych wersjach kolorystycznych – wszystko zależy od koloru wykorzystanej Bejcy dekoracyjnej. Pasta daje nieograniczone możliwości w dekorowaniu wnętrz.

Więcej informacji o produkcie
Gdzie kupić?
2017-10-11T06:53:02+00:00