Jak osiągnąć efekt rozwianego piasku na wietrze z farbą Silver Sand

Silver Sand Primacol Decorative to strukturalna farba do tworzenia kreatywnych efektów dekoracyjnych. Powierzchnie pokryte farbą, pod wpływem padania światła, mienią się perłowymi refleksami, tworząc trójwymiarowy efekt głębi. Doskonałe efekty wizualne otrzymujemy zarówno przy świetle sztucznym, jak i naturalnym. Silver Sand Primacol Decorative zawiera specjalistyczne dodatki strukturalne, które w trakcie aplikacji tworzą wzór przypominający rozsypany na wietrze piasek. Produkt jest przeznaczony do malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Farba dostępna jest w siedmiu gotowych wersjach kolorystycznych oraz w bazie srebrnej, którą również można barwić dowolnymi kolorantami. Prezentujemy wykonanie efektu rozsypanego na wietrze piasku metodą krok po kroku.

Przed przystąpieniem do wykonania efektu, powinniśmy odpowiednio przygotować podłoże. Podłoże powinno być: stabilne, suche, gładkie, wolne od kurzu, farb i klejów. Wszelkie luźne elementy usuwamy, a ewentualne ubytki równamy. Następnie, przy pomocy wałka malarskiego, całą powierzchnię gruntujemy warstwą Podkładu gruntującego Primacol Decorative. To gotowa do użycia emulsja, polecana do wzmacniania podłoża, zmniejszania jego nasiąkliwości oraz optymalizacji jego przyczepności. Zagruntowana ściana staje się bardziej elastyczna, odporna na zarysowania oraz ma uregulowaną chłonność, dzięki czemu łatwiej wiąże się z pastami i farbami strukturalnymi. Tak przygotowaną powierzchnię pozostawiamy do wyschnięcia na 12 godzin.

Po przygotowaniu podłoża przystępujemy do nakładania efektu. Na suchą powierzchnię nanosimy wałkiem malarskim warstwą farby Decobase w kolorze zbliżonym do koloru efektu (informacja o numerze farby Decobase znajduje się na wieczku). To wodorozcieńczalna farba dostępna w szesnastu wersjach kolorystycznych, stosowana jako podkład przy tworzeniu efektów dekoracyjnych. Charakteryzuje się bardzo dobrym kryciem, a po wyschnięciu tworzy powłokę odporną na ścieranie. Tak przygotowaną ścianę pozostawiamy do wyschnięcia na 12 godzin.

Po tym czasie dokładnie mieszamy zawartość opakowania i przy pomocy pędzla nanosimy ciekną warstwę farby Silver Sand w wybranym kolorze. Pamiętajmy, że farbę należy nakładać w ten sposób, aby powstawały mniejsze i większe skupiska ziaren oraz wolne i gładkie przestrzenie.

Uwaga, tworzenie regularnego wzoru należy najpierw dobrze zaplanować.

Gotowy efekt otrzymujemy po upływie 24 godzin. Prezentowany efekt można wykonać w różnych wersjach kolorystycznych – wszystko zależy od koloru wykorzystanej farby Silver Sand Primacol Decorative.

Więcej informacji o produkcie
Gdzie kupić?
2017-10-11T06:51:57+00:00