Jak osiągnąć efekt jedwabiu farbą Royal Silk

Royal Silk Primacol Decorative to dekoracyjna farba, przeznaczona do użytku wewnątrz pomieszczeń. W jej składzie znajdują się specjalne perłowe wypełniacze, dzięki którym na dekorowanej powierzchni powstają powłoki ze szlachetnym połyskiem. Migoczące refleksy są dynamiczne i zmieniają się wraz z kątem padania światła. Farba jest dostępna w gotowych wersjach kolorystycznych oraz bazie srebrnej i złotej, które również można barwić dowolnymi kolorantami. Po nałożeniu na ścianę daje efekt jedwabiu. Prezentujemy wykonanie wybranego efektu dekoracyjnego metodą krok po kroku.

Przed przystąpieniem do wykonania efektu, powinniśmy odpowiednio przygotować podłoże. Podłoże powinno być: stabilne, suche, gładkie, wolne od kurzu, farb i klejów. Wszelkie luźne elementy usuwamy, a ewentualne ubytki równamy. Następnie, przy pomocy wałka malarskiego, całą powierzchnię gruntujemy warstwą Podkładu gruntującego Primacol Decorative. To gotowa do użycia emulsja, polecana do wzmacniania podłoża, zmniejszania jego nasiąkliwości oraz optymalizacji jego przyczepności. Zagruntowana ściana staje się bardziej elastyczna, odporna na zarysowania oraz ma uregulowaną chłonność, dzięki czemu łatwiej wiąże się z pastami i farbami strukturalnymi. Tak przygotowaną powierzchnię pozostawiamy do wyschnięcia na 12 godzin.

Po przygotowaniu podłoża przystępujemy do nakładania efektu. Na suchą powierzchnię nanosimy wałkiem malarskim warstwę farby Decobase w kolorze zbliżonym do koloru efektu (informacja o numerze farby Decobase znajduje się na wieczku). To wodorozcieńczalna farba dostępna w szesnastu wersjach kolorystycznych, stosowana jako podkład przy tworzeniu efektów dekoracyjnych. Charakteryzuje się bardzo dobrym kryciem, a po wyschnięciu tworzy powłokę odporną na ścieranie. Tak przygotowaną ścianę pozostawiamy do wyschnięcia na 12 godzin. Po tym czasie, posługując się pacą wenecką, nakładamy farbę Royal Silk. Grubość warstwy powinna wynosić maksymalnie 1 mm. Farbę należy nakładać na niewielkich obszarach i w różnych kierunkach, tworząc tym samym wzór dekoracji.

Zanim farba wyschnie, po upływie ok. 20 sekund od nałożenia, krawędzią czystej pacy weneckiej wygładzamy całą powierzchnię. Dzięki temu zabiegowi wyodrębnimy metaliczne refleksy charakterystyczne dla tego produktu. Tak wykonaną powłokę pozostawiamy do wyschnięcia na 4 godziny.

W razie potrzeby nakładamy drugą warstwę farby Royal Silk Primacol Decorative i postępujemy analogicznie, jak przy pierwszej warstwie. Po zakończeniu prac zostawiamy ścianę do wyschnięcia.

Finalny efekt dekoracyjny jest gotowy po upływie 24 godzin. Prezentowany efekt można wykonać w różnych wersjach kolorystycznych – wszystko zależy od koloru wykorzystanej farby Royal Silk Primacol Decorative.

Więcej informacji o produkcie
Gdzie kupić?
2017-10-16T07:50:21+00:00