Biała farba do ścian. Malowanie krok po kroku.

Biel we wnętrzach mieszkalnych zawsze będzie modnym kolorem. Tak wymalowane ściany są na tyle uniwersalne, że doskonale będą pasowały do stylu nowoczesnego, skandynawskiego czy klasycznego. Warto jednak zadbać o to, żeby nowo wymalowana ściana była nie tylko perfekcyjnie biała, ale również trwała i odporna na ścieranie. Takie właściwości zapewni Essentia marki Primacol Professional – luksusowa biała farba do wnętrz.Temat malowania ścian na biało jest na tyle powszechny, że wiele osób go bagatelizuje. W końcu w naniesieniu farby na surowy mur nie ma wielkiej filozofii. Z taką myślą najczęściej zabieramy się do pracy. I tu zaczynają się schody… Nagle okazuje się, że trzeba wybrać odpowiednią farbę, a tych białych jest nieskończenie wiele. Następnie przygotować i zagruntować podłoże, a wreszcie prawidłowo nanieść kolejne warstwy farby. I jak z tym wszystkim sobie poradzić? Przede wszystkim warto postawić na sprawdzoną jakość i wybrać farbę, która doskonale spełni swoje zadanie.

Esencja bieli Essentia Primacol Professional to najwyższej jakości, biała farba lateksowa o niezwykle trwałym, satynowym wykończeniu powłoki. Charakteryzuje się wysoką wydajnością, doskonałą siłą krycia, brakiem chlapania podczas aplikacji i długotrwałym efektem wymalowania. Szczególnie polecana jest do ścian i sufitów w pomieszczeniach intensywnie eksploatowanych i powierzchni wielokrotnie zmywanych. Essentia Primacol Professional jest produktem ekologicznym i całkowicie bezpiecznym dla użytkownika, który postępuje zgodnie z zasadami sztuki malarskiej. Produkt spełnia normę EN-71 „bezpieczeństwo zabawek”, co jest gwarantem minimalnej zawartości metali ciężkich i szkodliwych substancji lotnych.

Farba przeznaczona jest do malowania na różnych rodzajach podłoży wewnątrz pomieszczeń. Doskonale sprawdzi się na powierzchni tynków gipsowych, cementowych i cementowo-wapiennych. Można ją również stosować na podłoża z płyt gipsowo-kartonowych, drewna i materiałów drewnopochodnych oraz cegieł. Zanim jednak przystąpimy do malowania, musimy odpowiednio przygotować podłoże.

Przygotowanie podłoża

Podłoże pod farbę Essentia Primacol Professional powinno być stabilne, suche, gładkie, wolne od kurzu, farb i klejów. Wszelkie luźne elementy należy usunąć, a ubytki wyrównać przy pomocy Akrylówki Primacol Professional. Do malowania świeżo położonych tynków można przystąpić dopiero po 3-4 tygodniach sezonowania. Podłoża o nierównej lub wysokiej chłonności należy zagruntować emulsją Primagrunt Primacol Professional. Jeżeli podłoże nie jest jednolite, trzeba wyrównać kolor stosując Farbę gruntującą Primacol Professional. Przed rozpoczęciem prac należy zabezpieczyć wszystkie powierzchnie, które nie będą malowane. Staranie przygotowana przestrzeń zapewni uzyskanie optymalnego efektu malowania. Przed nałożeniem farby powłoki szpachli i gruntów powinny być suche.

Aplikacja farby

Przed użyciem Essentia Primacol Professional musi być dokładnie wymieszana. Najlepsze efekty uzyska się stosując wałek z krótkim lub średnim włosiem. Farbę należy obficie nabierać na wałek, następnie rozłożyć równomiernie na wałku przy użyciu kuwety malarskiej i możemy przystąpić do rozprowadzania jej po podłożu. Kolejne fragmenty łączymy metodą „mokre na mokre”. Ważne, aby malowanie każdego fragmentu kończyć ruchami wałka w tym samym kierunku. Farbę należy rozprowadzać równomiernie i nie za grubą warstwą, gdyż w przypadku bardzo grubych warstw farby mogą mieć tendencję do drobnych pęknięć oraz zacieków. Nie można malować półsuchym wałkiem, robić przerw, ani miejscowych poprawek. Sufit należy malować zgodnie z kierunkiem padania światła, zaczynając od okna i kierując się do wnętrza pokoju. Drugą warstwę zaczynamy nakładać po wyschnięciu pierwszej. Pełne właściwości użytkowe (zmywalność ) farba osiąga po 28 dniach.

Wskazówki i ochrona środowiska

Essentia Primacol Professional, jak każda farba wewnętrzna, jest wrażliwa na działanie niskich temperatur, dlatego trzeba ją chronić przed zamarzaniem. Produkt powinien być przechowywany w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze 5-30oC, w miejscu nienarażonym na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Resztek farby nie należy wylewać do kanalizacji, najlepszym rozwiązaniem jest wymalowanie produktu do końca bądź podarowanie go innym osobom. Puste opakowanie należy przeznaczyć do recyklingu lub umyć i wykorzystać na własny użytek. Etykiety na opakowaniach są drukowane na papierze ulegającym biodegradacji.

Więcej informacji o produkcie
Gdzie kupić?
2017-10-26T13:20:12+00:00